^Powrót na górę strony

Wyszukiwarka

Sponsorzy

ETISOFT Sp. z o.o.

Kaledarz imprez

loader

Najbliższe imprezy

Brak wydarzeń
Puchar Polski  2013

Puchar Polski 2013 (13)

Puchar polski w Maratonach Rowerowych na Orientację 2013

sobota, 14 grudzień 2013 00:00

Nocna Masakra 2013

Napisał

Trasa Rowerowa 200: ok. 200km w limicie 15h, start godzina 16:30, meta godz. 7:30, do zaliczenia ok. 15 PK (Punktów Kontrolnych), każdy o tej samej wadze punktów przeliczeniowych (jeden PK=30pp). Za każda rozpoczętą minutę spóźnienia ponad limit czasowy odejmuje się jeden punkt przeliczeniowy. Uczestnik dostaje kolorową mapę na formacie A3 w sakli 1:100000 z zaznaczonymi na niej PK.

Tak brzmi informacja na stronie imprezy, a jak jest w rzeczywistości... Ciężko....

sobota, 23 listopad 2013 00:00

Funex Orient

Napisał

Po raz kolejny w tym roku jedziemy do Krakowa. Baza imprezy w WKS Wawel, znamy to miejsce z Transjury. Przyjeżdżamy rano, po bardzo krótkiej nocy. Nie chce nam się rozpakowywać, przebierzemy się w aucie. Jako, że mamy jeszcze trochę czasu do startu, to uskuteczniamy krótką drzemkę :-).

Na trasie do odnalezienia będziemy mieli kilkanaście PK na optymalnej trasie 200km, przynajmniej tak twierdzą organizatorzy. Jest jeszcze mały szczegół, mniej więcej w połowie jest odcinek specjalny po którym nie wiemy czego się spodziewać, ile będzie na nim PK i na jakim obszarze. Cóż, dowiemy się tego już na miejscu.

 

 

sobota, 19 październik 2013 00:00

Harpagan 46

Napisał

Kwidzyn jest strasznie daleko, szczególnie w piątkowe popołudnie i wieczór. Kiedy w końcu docieramy zaskakuje nas… luz na sali gimnastycznej gdzie będziemy nocowali. Piesi co prawda już w terenie, ale mimo wszystko, przy ponad 1000 startujących powinno być jak zwykle do bólu ciasno. Potem okazuje się, że była jeszcze jedna sala.

 

Wieczór upływa w miłej atmosferze pogaduszek ze znajomymi. Trzeba się jednak  przygotować bo do przejechania będzie około 200km w czasie 12 godzin.

piątek, 04 październik 2013 00:00

Kaczawska Wyrypa 2013, czyli poza mapą

Napisał

Ostatnia już w tym roku impreza w Pucharze Wyryp i kolejna w Pucharze Polski w Maratonach na Orientację. Tym razem przed nami mało znane Pogórze Kaczawskie. Przed nami 150km i start przed północą. Przewyższeń ma być ponoć mniej niż na Rudawskiej Wyrypie, ale wszystko jak zwykle okaże się w terenie...

sobota, 28 wrzesień 2013 00:00

Galicja Orient 2013

Napisał

Galicja Orient, czyli... dawna Odyseja... A przynajmniej ten sam termin, ta sama formuła... Wyjeżdżamy z Darkiem w piątkowe popołudnie z Katowic i... szybko orientujemy się, że błędem był wybór autostrady. Kilkadziesiąt minut na bramkach + ograniczenia prędkości na autostradzie sprawiają, że do Bochni docieramy później niż planowaliśmy, a jednocześnie wcześniej niż większość pozostałych uczestników. Efektem tego są numery startowe jak nam zostają przydzielone: 2 i 3 :-).

Impreza dość nietypowa bo... dwudniowa, to coś co wyróżnia ten maraton spośród kilkudziesięciu zaliczonych w tym roku. Optymalne trasy to 100km w pierwszym dniu i 60km w drugim. Niby niewiele, jednak to pogórze i fragment Beskidu Wyspowego po którym miałem okazję już wcześniej jeździć i wiem jak niepozorne wzniesienia po 70-80m potrafią się szybko kumulować i wysysać siły.

W tym terenie nie da się jechać szczytami, tutaj każda górka to osobna "wyspa"..., zawsze jest podjazd i zawsze zjazd.

sobota, 21 wrzesień 2013 00:00

Jesienne Trudy

Napisał

Piątek... wyjeżdżamy w okolice Szczecina, baza rajdu znajduje się w Binowie, trochę to daleko..., czeka nas długi dzień. Na miejsce dojeżdżamy wieczorem, nocleg w przyczepach kempingowych jest dodatkową atrakcją, a w międzyczasie ognisko... :), spotkanie ze znajomymi no i oczywiście musimy przygotować rowery do jazdy.

Pobudka ok 7:00, wita nas wschodzące słońce, jest jednak chłodno. Końcowy przegląd sprzętu, śniadanie i pora udać się na odprawę techniczną.

Przed nami ok 200km w okolicach Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Drawska Pomorskiego.

Do odnalezienia jest 17 punktów kontrolnych w ok. 15 godzin. Teren wydaje się płaski, jednak to tylko złudzenie. Przewyższenia w okolicy mają maksymalnie po kilkadziesiąt metrów jednak z doświadczenie wiemy jak bardzo może to być mylące.

sobota, 14 wrzesień 2013 00:00

Mordownik, czyli prawie nieśmiertelni

Napisał

Już sama nazwa imprezy brzmi groźne - Mordownik - II ekstremalny maraton. Niewyspani ruszamy z Amigą bladym świtem do Kroczyc koło Zawiercia. Przed nami 135 km w optymalnym wariancie i 14-godzinny limit czasu. 21 punktów do odnalezienia. I jak znamy życie to piachy i podjazdy :-) Na termometrach 12-13 stopni. Nie do końca wiadomo jak się ubrać, tym bardziej, że pod wieczór ma padać.

 

Tuż przed startem pozujemy do pamiątkowego zdjęcia, a chwilę później dostajemy trzy mapy, dwa to mapy w skali 1:50000, a trzeci arkusz to rozświetlenia okolicy PK. Niby część z nich ma być w skali 1:10000, a zdjęcia satelitarne w skali nieznanej...

 

sobota, 17 sierpień 2013 00:00

Izerska Wielka Wyrypa 2013

Napisał

Izerska Wielka Wyrypa to kolejny z rajdów zaliczanych do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację, ale również zalicza się do Pucharu Wyryp, jest więc o co walczyć. Impreza zapowiada się bardzo ciekawie, jednocześnie zdajemy sobie sprawę iż nie będzie lekko. Organizatorzy zapowiadają dwie pętle po około 75km na każdej oraz w sumie ok 2850 metrów przewyższeń. Pogoda również nie będzie pomagała, temperatura ma dochodzić do ok 30 stopni.

sobota, 20 lipiec 2013 00:00

Szaga 2013

Napisał

Piątek... wyjeżdżamy z firmy nieco wcześniej, ruszamy na podbój Wielkopolski. Kierunek Zaniemyśl. Lekko nieprzygotowani, nie sprawdziliśmy terenu, okolicy, relacji z poprzednich edycji...

Start około północy, do przejechania 150 km w 15 godzinnym limicie czasowym, liczymy że uda się przed startem gdzieś przespać, chociaż chwilę, inaczej będzie to kolejny 2 dobowy dzień… z maratonem wpisanym gdzieś pomiędzy…

sobota, 08 czerwiec 2013 00:00

Bike Orient 2013 - Dolina Warty

Napisał

Drugi Bike Orient w tym roku, jedyny w ramach Pucharu Polski 2013. Baza powiatu mieści się w Szczepocicach Rządowych w powiecie radomszczańskim. Tym razem czeka nas nas około 100 kilometrowa włóczęga w Dolinie Warty. Do odnalezienia mamy 20 punktów kontrolnych w czasie 8 godzin. Dużo i mało. Patrząc na sam dystans wydaje się niewiele,doliczając czas na odnalezienie punktów... może być rożnie. Na stronie organizatora można przeczytać wywiad z Arturem, który pomagał w konstruowaniu trasy, Można tam przeczytać m.in.

Myślę, że udało nam się zaplanować jedną z najciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych tras dla fanów orienteringu. Kilka z PK z pewnością stanie się hitami  i jak sądzę przejdą one do legendy Bike Orientu. A jeden z nich jest ... po prostu masakra.

Zapowiada się niezła zabawa.

Copyright © 2013. ETISOFT BIKE TEAM  Rights Reserved.